Dodano: 2023-10-30, WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2023

1 listopada przypada uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.

MSZE ŚWIĘTE WRAZ Z PROCESJĄ:

NA CMENTARZU W ŁUSZKOWIE O GODZ. 9:30,

NA CENTARZU W RĄBINIU O GODZ. 12:00.

Jest to dzień, w którym sposób szczególny poprzez modlitwę i uczestnictwo we Mszy św. oddajemy cześć i szacunek Wszystkim Świętym znanym i nieznanym. Kościół raduje się z faktu, że bardzo wielu naszych zmarłych dostąpiło już zbawienia i przebywa u Boga w niebie. Radujemy się z wielkiej rzeszy świętych, o których pamięć wśród ludzi nieraz zaginęła.

Od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych poprzez nawiedzenie cmentarza grzebalnego i zmówienie  modlitwy w intencji zmarłych.W dniu zyskiwania odpustu zupełnego należy też przyjąć Komunię Świętą.

Parafia Rąbiń

Jezus kocha Ciebie także w Niedzielę, 28 Kwietnia,

Arystarch, Maria, Paweł, Przybyczest, Waleria, Witalis

Panie, wskaż mi drogi swoje, Ścieżek swoich naucz mnie! Prowadź mnie w prawdzie swojej i nauczaj mnie. Ty bowiem jesteś Bogiem zbawienia mego, Ciebie tęsknie wyglądam codziennie!

(Ps. 25:4-5)