Sakrament Chorych

Udziela się go na życzenie chorego.

Zazwyczaj dwa razy w roku.

Jeżeli choroba jest terminalna, to nawet co miesiąc - na życzenie.

Przyjęcie sakramentu chorych w stanie łaski uświęcającej.

Sakrament chorych przyjmuje się jako wsparcie łaską przez Boga w czasie choroby. A więc jeżeli ktoś choruje na ciele lub duszy, to przyjmuje ten sakrament jako umocnienie. Kościół nie udziela "ostatniego namaszczenia", ponieważ takiego sakramentu nie ma.

Sakrament chorych jest dla żywych, nie udziela się go umarłym - chyba że przy nagłych zgonach do 2 godzin. Dlatego chorzy w domach i szpitalach posiadający świadomość nie powinni zwlekać z jego przyjęciem.

Wydrukuj tekst...

Jezus kocha Ciebie także w Piątek, 10 Maja,

Antonin, Częstomir, Izydor, Jan, Symeon, Wiktoryna

Nie płacz w liście. Nie pisz że los ciebie kopnął. Nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia. kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno.

Ks. Jan Twardowski