2020-08-17, I Komunia Święta 2020

W naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy piękną uroczystość 15 sierpnia - do Pierwszej Komunii Świętej przystąpili kolejni młodzi parafianie.

W tych pięknych dniach życzmy dzieciom obfitych łask Bożych i pamiętamy o nich w swoich modlitwach!

Zapraszmy do galerii.

2020-03-14, Informacje

Porządek Mszy Świętych w naszej Parafii według normalnego porządku.

Zachęcamy do zapoznania się z Dekretem Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego:

W Archidiecezji Poznańskiej obowiązuje dekret ws. koronawirusa

Dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej, specjalne zasady prewencyjne w związku z epidemią koronawirusa - Arcybiskup Stanisław Gądecki przyjął za obowiązujące w Archidiecezji Poznańskiej  zarządzenie KEP.

Pozostałe ustalenia – zawarte w Zarządzeniu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski oraz w Dekrecie Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego z dnia 12 marca br. – nadal obowiązują.
Najskuteczniejszym sposobem na zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa – w zgodnej opinii ekspertów – jest pozostanie w domu. Proszę więc wszystkich wiernych o ograniczenie kontaktów z innymi ludźmi. W oczekiwaniu na Wielkanoc traktujmy Wielki Post jako wyrzeczenie się działań, które mogą przyczynić się do rozwoju tej groźnej choroby.

Bardzo proszę kapłanów i wiernych, aby w duchu jedności podporządkowali się powyższym zarządzeniom.

† Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański

ks. prałat Ireneusz Dosz
Kanclerz Kurii

Poznań, dnia 13 marca 2020 roku

2019-10-31, WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.

MSZE ŚWIĘTE WRAZ Z PROCESJĄ:

NA CMENTARZU W ŁUSZKOWIE O GODZ. 9:30,

NA CENTARZU W RĄBINIU O GODZ. 12:00.

Jest to dzień, w którym sposób szczególny poprzez modlitwę i uczestnictwo we Mszy św. oddajemy cześć i szacunek Wszystkim Świętym znanym i nieznanym. Kościół raduje się z faktu, że bardzo wielu naszych zmarłych dostąpiło już zbawienia i przebywa u Boga w niebie. Radujemy się z wielkiej rzeszy świętych, o których pamięć wśród ludzi nieraz zaginęła.

Od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych poprzez nawiedzenie cmentarza grzebalnego i zmówienie  modlitwy w intencji zmarłych.W dniu zyskiwania odpustu zupełnego należy też przyjąć Komunię Świętą.

2019-10-16, Peregrynacja kopii obrazu MB Częstochowskiej 19-20.10.2019r.

Zachęcamy do zapoznania się z Programem Nawiedzenia Matki Bożej w naszej Parafii.

(kliknij - czytaj więcej)

2019-09-14, Archiwalne zdjęcia z nawiedzenia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej 1977

Archiwalne zdjęcia z nawiedzenia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej 1977 w naszej Parafii.

2017-05-03, UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI

3 MAJA- UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI. O godz. 15:00 w Kaplicy Leśnej zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny i Samorządowców, na którą serdecznie zapraszamy!

1 « [1] [2] [3] [4] [5] » 34

Jezus kocha Ciebie także w Niedzielę, 28 Kwietnia,

Arystarch, Maria, Paweł, Przybyczest, Waleria, Witalis

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi