2017-04-08, Wielki Tydzień

Niedzielą Palmową rozpoczynamy w kościele czas Wielkiego Tygodnia.

Zapraszam wszystkich Parafian do niezwykłego przeżywania nadchodzących dni- szczególnie Świętego Triduum Paschalnego, którego istotą jest celebracja Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Triduum rozpocznie się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.

2016-08-27, ZAPOWIEDŹ KOPASZEWSKIEJ DROGI KRZYŻOWEJ

11 września, o godzinie 13:00 z Kopaszewa koło Kościana wyruszy druga piesza Kopaszewska droga krzyżowa. W tym roku na trasie rozsianych wśród pól i łąk kapliczek, upamiętniających trasę konduktu żałobnego Zofii Koźmianowej, podążać będziemy szlakiem wiary i pracy Kazimierza Chłapowskiego w 100-lecie jego śmierci. Podczas pokonywania 14 kilometrowej trasy, poza modlitwą, towarzyszyć nam będą anegdoty historyczne, które przybliżą życie i działalność tego wybitnego Wielkopolanina, niestrudzonego obrońcy Kościoła w czasach zaborów oraz znakomitego rolnika. Drogę krzyżową poprzedzi msza święta o godzinie 12:30. Po dotarciu do Rąbinia, gdzie pochowani są Zofia, Kazimierz i wielu innych członków rodu Chłapowskich, będziemy mieli okazję zwiedzić niedawno odrestaurowany kościół parafialny oraz spotkać się z potomkami rodziny Chłapowskich. Tegoroczna edycja drogi krzyżowej objęta została patronatem honorowym Metropolity Poznańskiego, Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

W trakcie wędrówki każdy z pielgrzymów i uczestników może liczyć także na coś dla ciała – w planie przewidziane jest ciasto oraz wspólne grillowanie. Każdy z uczestników otrzyma okolicznościowy certyfikat i pocztówkę. Dokładny program Kopaszewskiej drogi krzyżowej znajdziecie Państwo na plakatach oraz stronach internetowych.

2016-05-09, I Komunia Święta

Maj - to piękny miesiąc poświęcony Maryi a także miesiąc, w którym dzieci przystępują do I Komunii Świętej. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywać będziemy tą piękną uroczystość 15 maja o godz. 11.00.

W tych pięknych dniach życzmy dzieciom obfitych łask Bożych i pamiętamy o nich w swoich modlitwach!

2016-05-09, ZAPROSZENIE NA PROMOCJĘ KSIĄŻKI

"MIEJSCA i SZTUKA" - 28 maja 2016, godzina 16:00 - ŚWIETLICA WIEJSKA, RĄBIŃ UL. LEŚNA 1
16:00 |miejscowa świetlica | rozpoczęcie promocji | powitanie gości w tym potomków rodu Chłapowskich, prezentacja książki
17:15 | kościół parafialny | prelekcja poświęcona Rąbiniowi, jego dzieją, miejscowej nekropolii, Kazimierzowi Chłapowskiemu z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy śmierci, recital chóru Arion, złożenie wieńców na nagrobku Kazimierza Chłapowskiego
Ok. 18:15 | świetlica | część bankietowa | występ artystyczny uczniów Zespołu Szkół w Jerce, bankiet kawowy i wspólne grillowanie
WSTĘP WOLNY.

2016-05-02, 3 MAJA

3 MAJA- UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI. O godz. 15:00 w Kaplicy Leśnej zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny i Samorządowców, na którą serdecznie zapraszamy!

2016-04-16, 1050 rocznica Chrztu Polski

W 2016 roku uroczyście obchodzimy 1050 rocznicę Chrztu Polski. Pamiętajmy o tym ważnym wydarzeniu, które było początkiem polskiej państwowości i wejściem naszego kraju do cywilizacji chrześcijańskiej Europy. Więcej informacji na temat obchodów znajdziemy pod adresem http://www.chrzest966.pl

1 « [1] [2] [3] [4] [5] [6] » 34

Jezus kocha Ciebie także w Sobotę, 27 Kwietnia,

Anastazy, Andrzej, Bożebor, Kanizjusz, Martyn, Piotr, Teofil, Zyta

Dobroć polega na szanowaniu i kochaniu ludzi bardziej niż na to zasługują.

św. Paweł z Tarsu